1. Skip to Menu
 2. Skip to Content
 3. Skip to Footer>

Cilt Gençleştirme

PDFYazdırE-posta

 

 

cilt-genclestirme

Cilt Gençleştirme Nedir Nasıl Yapılır?

Günümüzde pürüzsüz ve sağlıklı bir cilde sahip olmak için alınan kişisel önlemler yetersiz kalmakta. Hava kirliliği su kirliliği, beslenme düzeninin yetersiz olması ve yoğun stres altında çalışmak gibi faktörler cildin yaşlanmasına yol açan en önemli olumsuzluklardır. Bu sebeple çeşitli çözüm yöntemleri geliştirilmiştir.Bu sebeple geliştirilmiş çeşitli yöntemler mevcuttur. Bu yöntemlerin hangisinin size daha uygun olacağı ise; yaşınıza, cilt tipinize, sorunlara, sorunlara yol açan faktörlere göre değişmektedir.

Bunlardan bazıları ise:

 • Lazerle cilt gençleştirme,

 • Botoxla cilt gençleştirme,

 • Dolgu ile cilt gençleştirme,

 • Fraksiyonel lazerle cilt gençleştirme,

 • Q switch lazerle cilt gençleştirme,

 • Fibrocell kök hücre yöntemi ile cilt gençleştirme,

 • Prp ile cilt gençleştirme,

 • Ulthera yöntemi ile cilt gençleştirme sayılabilir.

Lazerle yüz gençleştirme ameliyatı

Cildin yaşlanmasına yol açan en önemli sebeplerden biri de güneş ışınlarına maruz kalmaktadır. Güneş kremi kullanmama ve bunu alışkanlık haline getirmeme sebebiyle ciltte yaşlanma belirtileri görülmektedir. Bu sebeple de özellikle ellerde, dekolte bölgesinde ve yüzde yaşlanma belirtileri görülmektedir. Güneş etkisi ile zarar görmüş yüz cildinin eski haline döndürülmesi için günümüzde lazer cihazları uygulanmaktadır. Lazer ışınları ile tedaviler yapılması 1960’lı yıllara kadar dayanır. Son 5 sene içerisinde bilim ve teknolojideki gelişmeler daha hassastır. Bu sayede insan cildinde uygulanabilen cihazların daha da ilerletilmesi sağlanmıştır. Lazer ışınları günümüzde tıbbın farklı branşlarında ve çeşitli deri hastalıklarının tedavisi için kullanılan bir yöntemdir. Lazer ışınları farklı kaynaklardan verilmektedir. 10’dan fazla çeşitte lazer cihazı vardır. Bknz: http://www.marmarahair.com/cilt-genclestirme/

Medikal Uygulamalar:

Ameliyatsız yüz germe ve cilt gençleştirme,medikal estetik için cilt gençleştirme tedavilerinde estetik ameliyatlarına alternatif olarak gösterilen:

 • Thermaga,

 • Vshape,

 • ClearLift,

 • Ulthera,

 • Mezolifting-Vitamin Enjeksiyonu, ameliyatsız cilt gençleştirme yöntemleri kullanılabilir.

Yer çekimi, yüzün yaş ilerledikçe etkilenmesine ve sarkmasına yol açar. Bu etkiyi azaltmak için de ameliyatsız yöntemler ön plana çıkarılmıştır. Ciltlerinin gençleşmesini isteyen kişilerin büyük bir kısmı ameliyatsız yöntemleri tercih etmektedir. Etkilerinin kısa sürede fark edilebildiği yöntemler ile yüzdeki derin kırışıklıklar giderilebilir. Bunun için en etkili yöntem: hyalüronik asitten yararlanmaktır. Fakat medikal estetik dünyasındaki teknoloji ilerletildikçe ameliyatsız yüz germede çeşitli alternatif tedavilerle başarı elde etmek mümkündür.

Dolgu yöntemleri ile yüz germe

Dolgu, kırışıklık ciltlerde ya da hacim kaybı olan bölgelerde etkili bir şekilde kullanılan yöntemdir.

Dolgu yöntemi ile:

 • dudak kalınlaşabilir,

 • kırışıklıklar tamir edilebilir,

 • göz altıalandaki hacim kaybıdüzeltilebilir,

 • elmacık kemiği alanıistenilen hacme ulaştırılabilir,

 • burun kenarıçizgileri giderilebilir,

 • yapısal olarak küçük yapılıçeneler daha güçlüyapılabilir.

Yüz Mezoterapisi

Yüz mezoterapisi, hücre yenilenmesi ve cildin daha esnek olmasını sağlayan maddelerin üretimini destekleyen, kan dolaşımını düzenleyen, leke gibi sorunlarda tamir edici yöntemlerdir.

Ultherapı ameliyatsız yüz germe

Ultherapi, cildin astar tabakası adı verilen taşıyıcı bölümüne dek inebilen ses dalgaları ile çalışmaktadır. Bu sayede de noktasal hasarlar yaratarak, yenilenmeyi sağlamaktadır. Bu yöntem ciltte sıkılaşmayı sağlayacaktır.

Thermage yüz germe

Günümüzde anti-aging tedavi yöntemleri içerisinde oldukça popüler olan Thermage yöntemleri, radyo frekans dalgaları ile deri altı bağ dokusunu meydana getiren kollajen bantların ısınmasını destekler. Bu sayede de cildin gençleşmesine ve yenilenmesine yardım eder.

Yüz gençleştirme VShape

VShape cerrahi girişimler olmadan yüz gençleştirme yöntemleri arasında en iyilerinden birisi olarak görülmektedir. VShape teknolojisi ile cildin derin alanlarındaki kolajen lifleri ısıtılır ve cildin dış yüzeyinin fark edilir şekilde gerginleşmesine yardım eder ve alt tabakalardaki yardımcı dokulardaki sarkıklıklar düzeltilir.

ClearLift Lazerle Yüz Gençleştirme

Bu yöntemde ise cildin iyileşmesi ile kollajen üretiminde artma sağlanır ve cilt oldukça pürüzsüz, parlak ve genç bir görünüme kavuşur. ClearLift lazerin cildin gençleşmesinde, ince çizgilerin giderilmesinde, kırışıklıkların tamir edilmesinde ve değişken cilt renginde düzeltmeler sağlar. Yöntem, fraksiyonel lazer teknolojisinin avantajları ve cildi yapılandırıcı etkilerinden yararlanır, bütün uygulama üst derinin koruyucu tabakası altında meydana gelmektedir. 2-3 hafta arayla, cildin gereksimine göre en az 3, en fazla 6 seans yapılmasına ihtiyaç duyulur.

Kaynak: http://www.marmarahair.com

 

 

 

Hastalıklar

Anket

Hangi Hastalık veya Şikayet İçin Hangi Uzmanlık Dalında ki Doktora Başvurmanız Gerektiğini Biliyormusunuz?

 

 

  Neticeler

Hayret Edeceksiniz

www.hayretedeceksin.com

Öğrendikçe şaşıracak, şaşırdıkça öğrenmek isteyeceksiniz.

www.hayretedeceksin.com

Bilim Paylaştıkça Güzel