Flaş Haber
Kapat

Cinsel Yolla Bulaşan Hastalıklar Ankara'da Masaya Yatırılacak!

Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği (CİSED) tarafından ilki 2015 yılında düzenlenen ve çok ses getiren Ulusal Cinsel Sağlık Kongresi’nin ikincisi bu yıl 7-9 Nisan 2017 tarihleri arasında Ankara Limak Otel’de yapılacak.

Cinsel Yolla Bulaşan Hastalıklar Ankara'da Masaya Yatırılacak!

Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği (CİSED) tarafından ilki 2015 yılında düzenlenen ve çok ses getiren Ulusal Cinsel Sağlık Kongresi’nin ikincisi bu yıl 7-9 Nisan 2017 tarihleri arasında Ankara Limak Otel’de yapılacak.

Admin
Admin
04 Nisan 2017 Salı 01:26
673 Okunma
Cinsel Yolla Bulaşan Hastalıklar Ankara'da Masaya Yatırılacak!

CİSED 2. ULUSAL CİNSEL SAĞLIK KONGRESİ BAŞLIYOR...

Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği (CİSED) tarafından ilki 2015 yılında düzenlenen ve çok ses getiren Ulusal Cinsel Sağlık Kongresi’nin ikincisi bu yıl 7-9 Nisan 2017 tarihleri arasında Ankara Limak Otel’de yapılacak. “Güven’in Olduğu Yerde Hayat Vardır!” sloganı ile gerçekleştirilecek olan CİSED 2. Ulusal Cinsel Sağlık Kongresi’nin bu yılki teması, “Güvenli Cinsel Yaşam ve Cinsel Yolla Bulaşan Hastalıklara Multi-Disipliner Yaklaşım” olarak belirlendi.

GÜVEN DUYGUSUNUN CİNSEL YAŞAMA OLAN ETKİLERİ TARTIŞILACAK...

Farklı bilim dallarının ortak çalışmasının gerekliğinin her geçen gün önem kazandığı Türkiye'de ve dünyada, son yıllarda cinsel yolla bulaşan hastalıkların yol açtığı ruhsal ve bedensel şikâyetlerle başvuran bireylerin veya çiftlerin sayısı her geçen gün artmakta. Dünya Sağlık Örgütü’ne (WHO) göre cinsel yolla bulaşan hastalıkların dünyada ölüm nedenleri arasında ikinci sırada geldiği ise tedirgin edici bir gerçek. Bu nedenle, başta güven duygusuna psikanalitik yaklaşım ve güven duygusunun cinsel yaşama olan etkileri, vajinismus, disparoni, erken boşalma, erektil disfonksiyon, orgazm olamama ve cinsel isteksizlik gibi tüm cinsel işlev bozuklukları olmak üzere, genital siğiller, AIDS, hepatit B, bel soğukluğu, frengi, genital herpes gibi cinsel yolla bulaşan hastalıklar, güvenli cinsel yaşamın sırları ve cinsel işlev bozukluklarına multi-disipliner yaklaşımlar, 2. Ulusal Cinsel Sağlık Kongresi'nde ayrıntısıyla ele alınacak olan konu başlıkları olarak belirlendi.

KONGREYE BÜYÜK DESTEK VE YOĞUN İLGİ VAR...

Uluslararası Sistemik Seks Terapisi Enstitüsü, The International Masterson Institute (IMI), Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonu (AHEF), Psikoterapi ve Psikoterapistler Derneği (PSİKODER), German Society for Social Scientific Sexuality Research (DGSS), Psikosomatik Jinekoloji ve Obstetri Derneği,Aile Terapileri ve Terapistleri Derneği (TERAPİDER), Terapi ve Psikolojik Danışma Derneği (TEPDER) destek vereceği kongrenin başkanlığını Prof. Dr. Cengiz GÜLEÇ yapacak. Kongreye, Türkiye’de alanının tartışmasız en önemli akademisyenlerin ve ruh sağlığı profesyonellerinin konuşmacı olarak yer alacak. Kongreye katılacak bazı isimler şunlar: Prof. Dr. Üstün DÖKMEN, Prof. Dr. Mehmet SUNGUR, Uzm. Dr. Ender SARAÇ, Psikoterapist Cem KEÇE; Homeopat Dr. Levent BUDA, Uzm. Dr. Akif POROY, Psikoterapist Senai DEMİRCİ, Prof. Dr. Ünsal SÖYLEMEZOĞLU... Psikiyatri uzmanları, cinsel terapistler, psikologlar, psikolojik danışmanlar, aile danışmanlarından oluşan geniş bir katılım beklenen CİSED 2. Ulusal Cinsel Sağlık Kongresi hakkında daha ayrıntılı bilgilere www.cised.org.tr/kongre2017 adresinden ulaşılabilir.

CİSED HAKKINDA...

Kısa adı CİSED olan Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği, Türkiye'nin alanında önde gelen güzide akademisyenlerini ve ruh sağlığı profesyonellerini bünyesinde barındıran, 7 ilde örgütlenmiş Türkiye'nin en büyük aile, evlilik ve cinsel sağlık derneği olması yanında, Dünya Cinsel Sağlık Birliği(WAS), Avrupa Seksoloji Federasyonu (EFS),Uluslararası Aile Terapileri Örgütü(IFTA) ve Almanya Sosyal Bilimsel Seks Araştırmaları Derneği (DGSS) üyesidir. CİSED 'in kuruluş amacı, “Huzurlu insan, sağlıklı cinsellik, mutlu bir evlilik ve aile yaşantısı için…” sloganıyla halkına yardımcı olmaktır. CİSED, cinsellikle ilgili kafalara takılan sorulara bilimsel yanıtlar vermek için azami çaba göstermekte ve insani açıdan önemli bir yere sahip olan cinselliğin doğru bir şekilde algılanması için yaklaşık 2o yıldır yoğun faaliyetler yürütmektedir. CİSED, kurulduğu günden bu yana, ruh sağlığı profesyonellerinin, gerek psikoloji ve psikiyatri biliminin gelişimi ışığında bilgi birikimini arttırmak, gerekse pratik tedavi süreçlerinde danışanı/hastası ile daha etkin bir iletişim içine girebilmesi için meslek içi eğitimlerine büyük hassasiyet göstermiştir. CİSED bünyesinde aralıksız olarak sürdürülen ve başta Ankara ve İstanbul olmak üzere Adana, Mersin, İzmir, Diyarbakır ve Bursa gibi illere yayılan sertifika ve meslek içi eğitim programları sunmaktadır.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol