Flaş Haber
Kapat

Dünya Sağlık Günü: 7 Nisan

2017 Dünya Sağlık Günü kampanyasının teması depresyon, sloganı ise Depresyon: Haydi konuşalım

Dünya Sağlık Günü: 7 Nisan

2017 Dünya Sağlık Günü kampanyasının teması depresyon, sloganı ise Depresyon: Haydi konuşalım

Admin
Admin
03 Nisan 2017 Pazartesi 22:11
2179 Okunma
Dünya Sağlık Günü: 7 Nisan

Dünya Sağlık Örgütü, ( WHO ) her yıl kuruluş yıldönümü olan 7 Nisan'da dünyanın dört bir yanındaki insanlara yönelik belirli bir sağlık konusundaki eylemi harekete geçirmek için Dünya Sağlık Gününü kutluyor.

2017 Dünya Sağlık Günü kampanyasının teması  ise depresyon.

Depresyon, tüm ülkelerde her yaş grubundan ve her her kesimden insanı etkiliyor.15-29 yaş aealığındaki ikinci ölüm nedeninin intihar ve bunların çoğuna depresyon neden olabilir.

Bununla birlikte, depresyon önlenebilir ve tedavi edilebilir. Depresyonun ne olduğunu, nasıl engelleneceğini ve nasıl tedavi edilebileceğini daha iyi anlamak, depresyonlu kişilerin damgalanmasını azaltır ve daha çok kişinin yardım istemesine yol açar.


10 Ekim 2016 Dünya Ruh Sağlığı Günü'nde başlayan bu bir yıllık kampanyanın genel amacı, tüm ülkelerde depresyona maruz kalan insanların daha fazla yardım istem ve yardım almasıdır.

Daha spesifik olarak hedef halkın depresyon, nedeni ve intihar da dahil olmak üzere olası sonuçları hakkında daha iyi bilgilendirilmesi; önleme ve tedavi için ne gibi yardımların sağlanabileceği veya bulunabileceğini öğrenmesidir.
Kampanyanın sloganı ise Depresyon: Haydi konuşalım.

Son Güncelleme: 04.04.2017 13:40
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol